Aktualności

STARTUJEMY – zgłoś się już dziś!

Dziś, 13 czerwca startuje „Diament Meblarstwa 2017” – jeden z najbardziej prestiżowych konkursów meblarskich w Polsce. Organizowany jest przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A.

 

Pierwszą, zauważalną zmianą, dokonaną podczas tegorocznej, 11. edycji, jest nowy layout strony internetowej Konkursu, dzięki któremu stała się ona nowoczesna, przejrzysta, zyskała czytelny układ treści i intuicyjną nawigację. O kolejnych niespodziankach będziemy informować na bieżąco.

W ubiegłym roku, korzystając z jubileuszu 10-lecia, postawiliśmy na nową identyfikację wizualną Konkursu. Pojawiły się nowy logotyp oraz statuetka, zaprojektowane przez dr hab. artystę rzeźbiarza Jarosława Perszko, prof. Politechniki Białostockiej, a także katalog konkursowy w nowej odsłonie. Postanowiliśmy też rozszerzyć formułę Konkursu, tak aby oprócz mebli, obejmował on również inne elementy wyposażenia wnętrz. Aktualnie zgłoszenia przyjmowane są w 21 kategoriach produktowych, w ramach których uczestnicy mają możliwość wyboru klasy: standard lub premium, a także w 2 dodatkowych kategoriach (marketing i komunikacja oraz wizje), bez podziału na klasy. W tym roku startuje także nowa kategoria: „młody design”, w ramach której studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą zgłaszać swoje projekty mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

W tegorocznej edycji produkty do Konkursu można zgłaszać do 16 października br.

Wyboru zwycięzców dokona specjalnie powołane Jury, w którego skład wchodzą: architekci, projektanci wnętrz, designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Ocenie poddane zostaną wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność i ergonomia oraz ogólna prezencja produktu.

Oficjalne zakończenie Konkursu, podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom, zaplanowane zostało na 6 grudnia br. Gala finałowa odbędzie się w Warszawie.

Na potrzeby Konkursu wydany zostanie specjalny katalog konkursowy, w którym zaprezentowane zostaną wszystkie produkty zgłoszone do Konkursu. Ponadto zapowiedzi Konkursu, jak również relację z Gali konkursowej, można będzie znaleźć w miesięczniku „BIZNES meble.pl”, na portalu www.biznes.meble.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/diamentmeblarstwa.

Patronami Honorowymi i Medialnymi 11. edycji „Diamentu Meblarstwa” są portale internetowe, czasopisma oraz instytucje związanych z branżą meblarską, co wiąże się z szeroką promocją Konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.

Zapraszamy do udziału w 11. edycji Konkursu – SIĘGNIJ PO DIAMENT!